ALS70C163NT350

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS70C163NT350
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 16000UF 20% 350V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$79.93896
Листови со податоци онлајн
ALS70C163NT350 PDF
 • серија:ALS70
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:16000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:350 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):16mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:20000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:23.2 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:30.3 A @ 10 kHz
 • импеданса:12 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.031" Dia (77.00mm)
 • висина - седење (макс):8.740" (222.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
EKY-350ELL331MJ16S

EKY-350ELL331MJ16S

United Chemi-Con

CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 133.333

$0.75000

383LX182M400N102

383LX182M400N102

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1800UF 20% 400V SNAP

На залиха: 3.048

$39.37000

336CKS250M

336CKS250M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 33UF 20% 250V THRU HOLE

На залиха: 322.653

$0.30993

25YXH1000MEFCT810X28

25YXH1000MEFCT810X28

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 299.204

$0.33422

ESMG6R3ELL102MHB5D

ESMG6R3ELL102MHB5D

United Chemi-Con

CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 393.824

$0.25392

UVY2V4R7MPD1TA

UVY2V4R7MPD1TA

Nichicon

CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL

На залиха: 656.383

$0.15235

229LBA025M2EE

229LBA025M2EE

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP

На залиха: 57.911

$1.89945

ALS70A133QT500

ALS70A133QT500

KEMET

CAP ALUM 13000UF 20% 500V SCREW

На залиха: 821

$133.89000

EKMM421VSN221MP50S

EKMM421VSN221MP50S

United Chemi-Con

CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP

На залиха: 35.569

$3.37365

EMZR6R3ARA221ME61G

EMZR6R3ARA221ME61G

United Chemi-Con

CAP ALUM 220UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 140.845

$0.71000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв