B43505A2337M60

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43505A2337M60
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.81019
Листови со податоци онлајн
B43505A2337M60 PDF
 • серија:B43505
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:330 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:250 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):390mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.4 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:470 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.984" Dia (25.00mm)
 • висина - седење (макс):1.654" (42.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
B43305A2278M62

B43305A2278M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 2700UF 20% 200V SNAP

На залиха: 9.886

$11.12629

B43305A9108M87

B43305A9108M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 400V SNAP

На залиха: 7.846

$14.01954

381LR181M420K022

381LR181M420K022

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP

На залиха: 34.299

$3.49860

ALC70F221BD400

ALC70F221BD400

KEMET

CAP ALUM 220UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 31.918

$3.75953

ATB335M050

ATB335M050

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD

На залиха: 1.274.047

$0.07849

LNR1J474MSE

LNR1J474MSE

Nichicon

CAP ALUM 470000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 398

$301.32000

B43511A4158M80

B43511A4158M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 1500UF 20% 350V SNAP

На залиха: 4.581

$24.01197

AVE227M35G24T-F

AVE227M35G24T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD

На залиха: 350.631

$0.28520

EKMM251VEN122MR55S

EKMM251VEN122MR55S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP

На залиха: 22.299

$5.82960

CGS892U016R2C

CGS892U016R2C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 8900UF 16V SCREW

На залиха: 6.473

$16.99110

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв