10YXG1000MEFCTA8X20

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
10YXG1000MEFCTA8X20
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.17478
Листови со податоци онлајн
10YXG1000MEFCTA8X20 PDF
 • серија:YXG
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:4000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:630 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.05 A @ 100 kHz
 • импеданса:69 mOhms
 • проред на олово:0.138" (3.50mm)
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.866" (22.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UKW1A223MRD

UKW1A223MRD

Nichicon

CAP ALUM 22000UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 37.029

$2.97060

ELXV500ELL181MJ20S

ELXV500ELL181MJ20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 376.435

$0.26565

EMVE500ADA1R0MD55G

EMVE500ADA1R0MD55G

United Chemi-Con

CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD

На залиха: 270.270

$0.37000

NEV10000M6.3GI

NEV10000M6.3GI

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RAD

На залиха: 55.000

$2.00000

420HXG120MEFC25X25

420HXG120MEFC25X25

Rubycon

CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP

На залиха: 7.683

$14.31675

860010473010

860010473010

Würth Elektronik Midcom

CAP 180 UF 20% 25 V

На залиха: 555.555

$0.18000

UVR2V010MED1TD

UVR2V010MED1TD

Nichicon

CAP ALUM 1UF 20% 350V RADIAL

На залиха: 263.157

$0.38000

478LBA025M2BC

478LBA025M2BC

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 4700UF 20% 25V SNAP

На залиха: 56.242

$1.95583

EMZJ6R3ADA102MHA0G

EMZJ6R3ADA102MHA0G

United Chemi-Con

CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 92.436

$1.19000

450HFG1500MBN45X85

450HFG1500MBN45X85

Rubycon

CAP ALUM 1500UF 20% 450V SNAP

На залиха: 3.280

$36.58000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв