EKMH101VNN222MA30S

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EKMH101VNN222MA30S
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.89170
Листови со податоци онлајн
EKMH101VNN222MA30S PDF
 • серија:KMH
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2200 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:100 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):113mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:2.5 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:3 A @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.378" Dia (35.00mm)
 • висина - седење (макс):1.181" (30.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
LGU1V332MELZ

LGU1V332MELZ

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 35V SNAP

На залиха: 38.596

$2.85000

EDH158M6R3A9PAA

EDH158M6R3A9PAA

KEMET

CAP ALUM SMD 105C 1500UF 6VDC

На залиха: 128.205

$0.78000

80MXC3300MEFCSN25X40

80MXC3300MEFCSN25X40

Rubycon

CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP

На залиха: 34.101

$3.51895

MAL212536181E3

MAL212536181E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 180UF 25V 2000H

На залиха: 100.918

$0.99090

EEE-FK1C332AM

EEE-FK1C332AM

Panasonic

CAP ALUM 3300UF 20% 16V SMD

На залиха: 49.549

$2.22000

MAL213817471E3

MAL213817471E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 470UF 20% 40V AXIAL

На залиха: 33.149

$3.62000

UVY2G220MHD

UVY2G220MHD

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 57.591

$1.91000

ALS70C432QC400

ALS70C432QC400

KEMET

CAP ALUM 4300UF 20% 400V SCREW

На залиха: 2.864

$41.89417

EKY-100ELL222MJ30S

EKY-100ELL222MJ30S

United Chemi-Con

CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 110.000

$1.00000

63ZLH560MEFCGC16X20

63ZLH560MEFCGC16X20

Rubycon

CAP ALUM 560UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 125.554

$0.79647

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв