ALS70A103NP350

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS70A103NP350
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 10000UF 20% 350V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
3
Единечната цена
$64.70000
Листови со податоци онлајн
ALS70A103NP350 PDF
 • серија:ALS70
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:350 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):24mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:20000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:19.1 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:26.2 A @ 10 kHz
 • импеданса:16 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.031" Dia (77.00mm)
 • висина - седење (макс):5.827" (148.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UST1H0R1MDD1TP

UST1H0R1MDD1TP

Nichicon

CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 1.672.800

$0.05978

400VXG100MEFCSN22X30

400VXG100MEFCSN22X30

Rubycon

CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP

На залиха: 40.590

$2.71000

EEE-FC0J101P

EEE-FC0J101P

Panasonic

CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 232.558

$0.43000

ATB475M035

ATB475M035

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD

На залиха: 1.419.647

$0.07044

ECA-2GM220B

ECA-2GM220B

Panasonic

CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 227.190

$0.44016

EMZR160ARA331MF80G

EMZR160ARA331MF80G

United Chemi-Con

CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD

На залиха: 109.890

$0.91000

B41851A7477M8

B41851A7477M8

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 140.845

$0.71000

SK221M063ST

SK221M063ST

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 83.969

$1.31000

ALS70P684NW025

ALS70P684NW025

KEMET

CAP ALUM 680000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 2.363

$54.99313

ECA-1CHG472

ECA-1CHG472

Panasonic

CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 70.967

$1.55000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв