MAL211818471E3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAL211818471E3
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP ALUM 470UF 20% 63V AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
697
Единечната цена
$6.26000
Листови со податоци онлајн
MAL211818471E3 PDF
 • серија:118 AHT
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):440mOhm
 • живот @ temp.:8000 Hrs @ 125°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.261 A @ 10 kHz
 • импеданса:390 mOhms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.709" Dia x 1.181" L (18.00mm x 30.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
400LSG3300MNB64X139

400LSG3300MNB64X139

Rubycon

CAP ALUM 3300UF 20% 400V SCREW

На залиха: 2.123

$61.21000

EKZM350ELL681MJ25S

EKZM350ELL681MJ25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 69.620

$1.58000

500C122T250BA2B

500C122T250BA2B

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1200UF 250V SCREW

На залиха: 3.162

$37.94000

B43601A2108M60

B43601A2108M60

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP

На залиха: 33.175

$3.61717

226CKH050M

226CKH050M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 22UF 20% 50V THRU HOLE

На залиха: 416.666

$0.24000

50WA470MEFCGC16X16

50WA470MEFCGC16X16

Rubycon

CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 245.881

$0.40670

420MXH120MEFCSN22X25

420MXH120MEFCSN22X25

Rubycon

CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP

На залиха: 39.379

$2.79335

ELH478M063AR4AA

ELH478M063AR4AA

KEMET

CAP ALUM 4700UF 20% 63V SNAP

На залиха: 31.088

$3.86000

MAL205657153E3

MAL205657153E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 15000UF 20% 40V SNAP

На залиха: 15.869

$9.45232

B43540A2337M87

B43540A2337M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP

На залиха: 44.862

$2.45196

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв