ALA8DF271CE500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALA8DF271CE500
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 270UF 20% 500V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$5.50688
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ALA8D
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:500 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):763.6mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:8000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:2.4 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:5.24 A @ 10 kHz
 • импеданса:193.6 mOhms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:1.378" Dia (35.00mm)
 • висина - седење (макс):1.654" (42.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
EEU-FS1V152

EEU-FS1V152

Panasonic

CAP ALUM 1500UF 20% 35V T/H

На залиха: 82.089

$1.34000

10ZLH3300MEFC12.5X20

10ZLH3300MEFC12.5X20

Rubycon

CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 91.666

$1.20000

50USG12000MEFCSN30X45

50USG12000MEFCSN30X45

Rubycon

CAP ALUM 12000UF 20% 50V SNAP

На залиха: 25.423

$4.72000

B41580A9229M003

B41580A9229M003

TDK EPCOS

CAP ALUM 22000UF 20% 100V SCREW

На залиха: 1.975

$65.82000

UPM1J271MHD

UPM1J271MHD

Nichicon

CAP ALUM 270UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 97.345

$1.13000

ALS71C564NP025

ALS71C564NP025

KEMET

CAP ALUM 560000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 2.598

$46.17813

UFW1H010MDD

UFW1H010MDD

Nichicon

CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 434.782

$0.23000

ALF20C221EC500

ALF20C221EC500

KEMET

CAP ALU 220UF 20% 500V PRESSFIT

На залиха: 20.470

$6.35074

EKMQ250ELL471MJC5S

EKMQ250ELL471MJC5S

United Chemi-Con

CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 343.878

$0.29080

EMVY6R3ADA330ME55G

EMVY6R3ADA330ME55G

United Chemi-Con

CAP ALUM 33UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 217.391

$0.46000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв