UPV0J181MGD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UPV0J181MGD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 180UF 20% 6.3V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.15836
Листови со податоци онлајн
UPV0J181MGD PDF
 • серија:UPV
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:180 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:6.3 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:660 mOhms
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.492" (12.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RUA101M1VBK-1020S

RUA101M1VBK-1020S

SURGE

CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 181.818

$0.55000

UFW1C221MED1TA

UFW1C221MED1TA

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.433.075

$0.06978

ALC80H152FP450

ALC80H152FP450

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 105C 1500UF 450V

На залиха: 5.382

$20.43650

ETXH451VSN221MA30S

ETXH451VSN221MA30S

United Chemi-Con

CAP POLY 220UF 20% 450V SNAP

На залиха: 23.008

$5.65000

AFK477M63P44T-F

AFK477M63P44T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD

На залиха: 34.285

$3.50000

ALS80G912NW400

ALS80G912NW400

KEMET

CAP ALUM 9100UF 20% 400V SCREW

На залиха: 1.961

$71.36417

ECA-0JM222B

ECA-0JM222B

Panasonic

CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 575.109

$0.17388

EEU-FR1H681L

EEU-FR1H681L

Panasonic

CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 70.967

$1.55000

400MXY150MEFC20X45

400MXY150MEFC20X45

Rubycon

CAP ALUM 150UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 37.483

$3.20145

LGG2D561MELZ30

LGG2D561MELZ30

Nichicon

CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP

На залиха: 33.613

$3.57000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв