UPM2V470MHD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UPM2V470MHD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.07907
Листови со податоци онлајн
UPM2V470MHD PDF
 • серија:UPM
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:350 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:240 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:384 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.709" Dia (18.00mm)
 • висина - седење (макс):1.654" (42.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
LNR2C223MSE

LNR2C223MSE

Nichicon

CAP ALUM 22000UF 20% 160V SCREW

На залиха: 1.819

$76.96000

B43630A9128M000

B43630A9128M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 1200UF 20% 400V SNAP

На залиха: 8.258

$13.32000

B43540E2687M87

B43540E2687M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP

На залиха: 31.407

$3.82072

EEE-HA1C471AP

EEE-HA1C471AP

Panasonic

CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD

На залиха: 135.135

$0.74000

ALS70H623QH100

ALS70H623QH100

KEMET

CAP ALUM 62000UF 20% 100V SCREW

На залиха: 2.435

$53.36854

LNY2V182MSEF

LNY2V182MSEF

Nichicon

CAP ALUM 1800UF 20% 350V SCREW

На залиха: 3.694

$32.48460

EEU-FC1V681S

EEU-FC1V681S

Panasonic

CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 90.909

$1.21000

UHW1C472MHD6

UHW1C472MHD6

Nichicon

CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 42.968

$2.56000

250MXC470MEFCSN25X35

250MXC470MEFCSN25X35

Rubycon

CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP

На залиха: 37.262

$2.95205

ALS80A204NJ040

ALS80A204NJ040

KEMET

CAP ALUM 200000UF 20% 40V SCREW

На залиха: 2.850

$42.09250

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв