MAL215923561E3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAL215923561E3
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$6.71716
Листови со податоци онлајн
MAL215923561E3 PDF
 • серија:159 PUL-SI
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:560 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:250 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):425mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.78 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:310 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.984" Dia (25.00mm)
 • висина - седење (макс):1.850" (47.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
B43254C4157M

B43254C4157M

TDK EPCOS

CAP ALUM 150UF 20% 350V SNAP

На залиха: 45.997

$2.39144

515D106M450DK6AE3

515D106M450DK6AE3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 146.096

$0.68448

EMXB350ARA331MKE0S

EMXB350ARA331MKE0S

United Chemi-Con

CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 93.220

$1.18000

B43231A5277M

B43231A5277M

TDK EPCOS

CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP

На залиха: 34.392

$3.48909

EEU-FC1E102E

EEU-FC1E102E

Panasonic

CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 241.545

$0.41400

B43540A9277M87

B43540A9277M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP

На залиха: 31.018

$3.86867

865060553006

865060553006

Würth Elektronik Midcom

CAP 100 UF 20% 35 V

На залиха: 156.250

$0.64000

UPS1V100MDD

UPS1V100MDD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 357.142

$0.28000

10YXF100MEFCT15X11

10YXF100MEFCT15X11

Rubycon

CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 384.615

$0.26000

URS1E100MDD1TA

URS1E100MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 1.278.772

$0.07820

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв