UPS1E100MDD1TA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UPS1E100MDD1TA
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.05936
Листови со податоци онлајн
UPS1E100MDD1TA PDF
 • серија:UPS
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:80 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:160 mA @ 100 kHz
 • импеданса:1.5 Ohms
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.197" Dia (5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.492" (12.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
50ZLH100MEFCM18X11.5

50ZLH100MEFCM18X11.5

Rubycon

CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 754.830

$0.13248

EEA-GA1H150B

EEA-GA1H150B

Panasonic

CAP ALUM 15UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 303.030

$0.33000

UES1V4R7MDM1TD

UES1V4R7MDM1TD

Nichicon

CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 181.818

$0.55000

MLS401M150EK0D

MLS401M150EK0D

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 400UF 20% 150V FLATPACK

На залиха: 606

$181.36800

ELXV630ELL471MK35S

ELXV630ELL471MK35S

United Chemi-Con

CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 134.963

$0.74094

ALA7DA301DD550

ALA7DA301DD550

KEMET

ALUMINUM ELECTROLYTICS, SNAP-IN,

На залиха: 9.700

$11.34000

EKY-160ELL681MH20D

EKY-160ELL681MH20D

United Chemi-Con

CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 142.857

$0.70000

EKMH350VNN123MQ50W

EKMH350VNN123MQ50W

United Chemi-Con

CAP ALUM 12000UF 20% 35V SNAP

На залиха: 39.214

$2.80510

UVZ2E220MHD

UVZ2E220MHD

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 121.951

$0.82000

UPW2E3R3MPD1TD

UPW2E3R3MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 192.307

$0.52000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв