UVR1C102MPD1TD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UVR1C102MPD1TD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
319
Единечната цена
$0.49000
Листови со податоци онлајн
UVR1C102MPD1TD PDF
 • серија:UVR
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:790 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:908.5 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.689" (17.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UUL1E330MCL1GS

UUL1E330MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD

На залиха: 120.481

$0.83000

UWF1A101MCL1GS

UWF1A101MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD

На залиха: 161.290

$0.62000

B41231A4109M000

B41231A4109M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 10000UF 20% 16V SNAP

На залиха: 71.895

$1.53000

860160272008

860160272008

Würth Elektronik Midcom

CAP 82 UF 20% 10 V

На залиха: 1.282.051

$0.07800

LNK2G682MSEG

LNK2G682MSEG

Nichicon

CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW

На залиха: 975

$112.80000

B43624C5157M000

B43624C5157M000

TDK EPCOS

ALUM ELECT 450V 150UF SNAP-IN

На залиха: 44.538

$2.46975

EKMZ451VSN181MP30S

EKMZ451VSN181MP30S

United Chemi-Con

CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP

На залиха: 21.381

$6.08000

THA302M060AD1C

THA302M060AD1C

Cornell Dubilier Electronics

THINPACK CAP ALUM 3000 60V

На залиха: 6.362

$17.28867

MAL216036471E3

MAL216036471E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 63.683

$1.72728

ECE-A1CKA330B

ECE-A1CKA330B

Panasonic

CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.958.480

$0.05106

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв