ALS70U912NS500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS70U912NS500
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 9100UF 20% 500V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$89.00375
Листови со податоци онлајн
ALS70U912NS500 PDF
 • серија:ALS70
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:9100 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:500 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):32mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:20000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:20.5 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:27.9 A @ 10 kHz
 • импеданса:25 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.031" Dia (77.00mm)
 • висина - седење (макс):7.717" (196.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
B41821A6227M000

B41821A6227M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 178.571

$0.56000

ALS70A203NW250

ALS70A203NW250

KEMET

CAP ALUM 20000UF 20% 250V SCREW

На залиха: 2.170

$59.89667

50ZLH820MEFCGC16X20

50ZLH820MEFCGC16X20

Rubycon

CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 141.378

$0.70732

EKZN100ELL561MHB5D

EKZN100ELL561MHB5D

United Chemi-Con

CAP ALUM 560UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 469.263

$0.21310

UEP1V331MHD1TO

UEP1V331MHD1TO

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 144.944

$0.68992

400VXH150MEFCSN25X25

400VXH150MEFCSN25X25

Rubycon

CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP

На залиха: 39.426

$2.79000

CP-AT-100-450V

CP-AT-100-450V

TubeDepot

SPRAGUE ATOM 100UF / 450V

На залиха: 3.831

$28.71000

ALS70A303QP200

ALS70A303QP200

KEMET

CAP ALUM 30000UF 20% 200V SCREW

На залиха: 1.937

$67.09958

URY2F100MHD1TO

URY2F100MHD1TO

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 315V RADIAL

На залиха: 96.491

$1.14000

SLPX153M010C1P3

SLPX153M010C1P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 15000UF 20% 10V SNAP

На залиха: 54.187

$2.03000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв