LGGW6271MELZ50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
LGGW6271MELZ50
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$3.69008
Листови со податоци онлајн
LGGW6271MELZ50 PDF
 • серија:LGG
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:420 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.15 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.6445 A @ 50 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.866" Dia (22.00mm)
 • висина - седење (макс):2.047" (52.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UWT0G220MCL1GB

UWT0G220MCL1GB

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 4V SMD

На залиха: 285.714

$0.35000

EEE-FK1V100R

EEE-FK1V100R

Panasonic

CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD

На залиха: 243.902

$0.41000

UZR0J220MCL1GB

UZR0J220MCL1GB

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 185.185

$0.54000

381LX332M063A012

381LX332M063A012

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 3300UF 20% 63V SNAP

На залиха: 19.830

$7.06000

EEE-FP1E151AL

EEE-FP1E151AL

Panasonic

CAP ALUM 150UF 25V 20% SMD

На залиха: 103.092

$0.97000

UPM1J391MHD6TN

UPM1J391MHD6TN

Nichicon

CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 93.220

$1.18000

UKA1C222MHD1TO

UKA1C222MHD1TO

Nichicon

CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 72.368

$1.52000

ECA-1EHG470I

ECA-1EHG470I

Panasonic

CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 400.000

$0.25000

517D337M035CD6AE3

517D337M035CD6AE3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 228.055

$0.43849

UPM0J221MED1TA

UPM0J221MED1TA

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 1.048.108

$0.09541

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв