860020274013

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
860020274013
Производителот
Würth Elektronik Midcom
Опис
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
235
Единечната цена
$0.25000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:WCAP-ATG5
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:680 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:365 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:503.7 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.138" (3.50mm)
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.512" (13.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UMP1C100MDD

UMP1C100MDD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 212.765

$0.47000

USW1V330MDD

USW1V330MDD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 312.500

$0.32000

EMZA250ADA101MF80G

EMZA250ADA101MF80G

United Chemi-Con

CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD

На залиха: 144.927

$0.69000

ALC80E243KP100

ALC80E243KP100

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 105C 24000UF 100

На залиха: 4.869

$22.59135

UEP0J331MPD1TA

UEP0J331MPD1TA

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 366.716

$0.27269

16YXH3300MEFCG412.5X30

16YXH3300MEFCG412.5X30

Rubycon

CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 172.517

$0.57965

25SEV220M10X10.5

25SEV220M10X10.5

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD

На залиха: 123.456

$0.81000

EXV337M025S9PAA

EXV337M025S9PAA

KEMET

CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD

На залиха: 382.701

$0.26130

LGY1E153MELC30

LGY1E153MELC30

Nichicon

CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP

На залиха: 29.484

$4.07000

EKZE350ELL681MK20S

EKZE350ELL681MK20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 70.512

$1.56000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв