ECA-1JM471

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ECA-1JM471
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.97000
Листови со податоци онлајн
ECA-1JM471 PDF
 • серија:M
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:750 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1275 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.492" Dia (12.50mm)
 • висина - седење (макс):0.866" (22.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
B43601C5227M62

B43601C5227M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP

На залиха: 25.481

$4.70925

B43505C9337M67

B43505C9337M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP

На залиха: 10.987

$10.01133

UHW1E821MPD6

UHW1E821MPD6

Nichicon

CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 106.796

$1.03000

ELXS201VSN222MA45S

ELXS201VSN222MA45S

United Chemi-Con

CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP

На залиха: 10.984

$10.01385

50MS53.3MEFCT54X5

50MS53.3MEFCT54X5

Rubycon

CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 2.031.694

$0.04922

USF0J151MDD1TD

USF0J151MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 659.543

$0.15162

LLG2D122MELZ50

LLG2D122MELZ50

Nichicon

CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP

На залиха: 24.344

$5.34000

ALC70E912KP200

ALC70E912KP200

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 85C 9100UF 200V

На залиха: 5.226

$21.04521

UCJ1V100MCL1GS

UCJ1V100MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD

На залиха: 100.917

$1.09000

225KXM100M

225KXM100M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2.2UF 20% 100V T/H

На залиха: 3.623.188

$0.02760

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв