380LX681M180J032

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
380LX681M180J032
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 680UF 20% 180V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.78815
Листови со податоци онлајн
380LX681M180J032 PDF
 • серија:380LX
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:680 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:180 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):293mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:2.22 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:3.11 A @ 20 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.984" Dia (25.00mm)
 • висина - седење (макс):1.457" (37.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
25YXF100MEFCT16.3X11

25YXF100MEFCT16.3X11

Rubycon

CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 256.410

$0.39000

678D476M063CD5D

678D476M063CD5D

Vishay / Sprague

CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 18.300

$7.65008

6.3SEV47M4X5.5

6.3SEV47M4X5.5

Rubycon

CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 212.765

$0.47000

ALC10C471EE400

ALC10C471EE400

KEMET

CAP ALUM 470UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 16.094

$9.32000

UVY2A332MRD

UVY2A332MRD

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 22.727

$5.72000

LNR2C332MSE

LNR2C332MSE

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 160V SCREW

На залиха: 5.332

$20.63000

EEE-FT1E821AL

EEE-FT1E821AL

Panasonic

CAP ALUM 820UF 25V 20% SMD

На залиха: 89.430

$1.23000

ECA-1JM471

ECA-1JM471

Panasonic

CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 103.092

$0.97000

B43601C5227M62

B43601C5227M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP

На залиха: 25.481

$4.70925

B43505C9337M67

B43505C9337M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP

На залиха: 10.987

$10.01133

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв