UWT0J101MCL1GB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UWT0J101MCL1GB
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
373
Единечната цена
$0.38000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:UWT
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:100 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:6.3 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:60 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:90 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.213" (5.40mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
380LX562M050J032

380LX562M050J032

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP

На залиха: 38.461

$3.12000

MLS103M020EA1D

MLS103M020EA1D

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 10000UF 20% 20V FLATPCK

На залиха: 561

$196.02100

EEE-FK1V681AV

EEE-FK1V681AV

Panasonic

CAP ALUM 680UF 20% 35V SMD

На залиха: 56.701

$1.94000

688SAK016M

688SAK016M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 6800UF 20% 16V T/H

На залиха: 151.203

$0.66136

UMF0J220MDD1TE

UMF0J220MDD1TE

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 768.698

$0.13009

HES501G400V2C

HES501G400V2C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 500UF 400V SCREW

На залиха: 2.451

$53.02860

EKMH401VSN151MQ35S

EKMH401VSN151MQ35S

United Chemi-Con

CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP

На залиха: 43.325

$2.53890

MAL215913331E3

MAL215913331E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP

На залиха: 25.227

$5.15309

B43508B2827M7

B43508B2827M7

TDK EPCOS

CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP

На залиха: 33.175

$3.61717

EEU-HD1H470B

EEU-HD1H470B

Panasonic

CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 117.647

$0.85000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв