B43504B9157M82

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43504B9157M82
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$3.55194
Листови со податоци онлајн
B43504B9157M82 PDF
 • серија:B43504
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:150 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):580mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:820 mA @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:730 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):1.071" (27.20mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
228SAK025M

228SAK025M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2200UF 20% 25V T/H

На залиха: 204.482

$0.48904

ELXY500ELL681ML20S

ELXY500ELL681ML20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 52.884

$2.08000

EEV336M050A9HAA

EEV336M050A9HAA

KEMET

CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD

На залиха: 1.071.926

$0.09329

B43540B2158M60

B43540B2158M60

TDK EPCOS

CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP

На залиха: 19.216

$7.28533

515D226M315DK6AE3

515D226M315DK6AE3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 22UF 20% 315V RADIAL

На залиха: 121.787

$0.82110

ALS70H274NT063

ALS70H274NT063

KEMET

CAP ALUM 270000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 1.966

$66.09333

MAL202137101E3

MAL202137101E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 100UF 20% 40V AXIAL

На залиха: 51.162

$2.15000

EEE-FKH820XSV

EEE-FKH820XSV

Panasonic

CAP ALUM 82UF 20% 50V SMD

На залиха: 96.491

$1.14000

LKS1V153MESB

LKS1V153MESB

Nichicon

CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP

На залиха: 25.594

$5.07930

ALS70H474NJ025

ALS70H474NJ025

KEMET

CAP ALUM 470000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 2.919

$41.10292

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв