UVR0J153MHD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UVR0J153MHD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 15000UF 20% 6.3V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
1775
Единечната цена
$1.84000
Листови со податоци онлајн
UVR0J153MHD PDF
 • серија:UVR
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:15000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:6.3 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:2.85 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:3.2775 A @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.630" Dia (16.00mm)
 • висина - седење (макс):1.398" (35.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
EEE-TP1C221AP

EEE-TP1C221AP

Panasonic

CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD

На залиха: 100.917

$1.09000

UPJ1V221MPD

UPJ1V221MPD

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 185.185

$0.54000

TVA1162.3

TVA1162.3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 800UF 16V AXIAL

На залиха: 47.635

$2.30920

EMVH630ADA470MJA0G

EMVH630ADA470MJA0G

United Chemi-Con

CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD

На залиха: 257.678

$0.38808

URS1H471MHD1TN

URS1H471MHD1TN

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 116.279

$0.86000

UVR0J101MDD6TP

UVR0J101MDD6TP

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 285.714

$0.35000

ELHS501VSN391MR60S

ELHS501VSN391MR60S

United Chemi-Con

CAP ALUM 390UF 20% 500V SNAP-IN

На залиха: 10.816

$10.17000

UPJ1H2R2MDD

UPJ1H2R2MDD

Nichicon

CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 357.142

$0.28000

517D475M160BB6AE3

517D475M160BB6AE3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 312.343

$0.32016

SK2R2M100ST

SK2R2M100ST

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 887.311

$0.11270

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв