B43705B5338M000

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43705B5338M000
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
18
Единечната цена
$96.92000
Листови со податоци онлајн
B43705B5338M000 PDF
 • серија:B43705
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3300 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:450 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):34mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:12000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:16.1 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:55 mOhms
 • проред на олово:1.248" (31.70mm)
 • големина / димензија:3.028" Dia (76.90mm)
 • висина - седење (макс):4.201" (106.70mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UKW1HR33MDD

UKW1HR33MDD

Nichicon

CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 384.615

$0.26000

ALS81H623QM100

ALS81H623QM100

KEMET

CAP ALUM 62000UF 20% 100V SCREW

На залиха: 2.300

$56.51063

UKL1H151KPD

UKL1H151KPD

Nichicon

CAP ALUM 150UF 10% 50V RADIAL

На залиха: 109.890

$0.91000

CGS822U035R3C

CGS822U035R3C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 8200UF 35V SCREW

На залиха: 5.878

$18.71150

860020678024

860020678024

Würth Elektronik Midcom

CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 98.214

$1.12000

B43601B5477M000

B43601B5477M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP

На залиха: 8.403

$13.09000

EKXG351ELL680ML25S

EKXG351ELL680ML25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 68UF 20% 350V RADIAL

На залиха: 34.482

$3.48000

861141486025

861141486025

Würth Elektronik Midcom

CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP

На залиха: 6.291

$17.48300

678D337M063EN4D

678D337M063EN4D

Vishay / Sprague

CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 25.219

$4.75823

50RX3033MT78X11.5

50RX3033MT78X11.5

Rubycon

CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 646.997

$0.15456

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв