CG333U050X5L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CG333U050X5L
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 33000UF 50V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$72.63900
Листови со податоци онлајн
CG333U050X5L PDF
 • серија:CG
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33000 µF
 • толеранција:-10%, +75%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):5mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:29 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:33.35 A @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:3.000" Dia (76.20mm)
 • висина - седење (макс):5.625" (142.88mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
100ZLH100MEFCT810X20

100ZLH100MEFCT810X20

Rubycon

CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 314.327

$0.31814

UHD0J392MHD1TO

UHD0J392MHD1TO

Nichicon

CAP ALUM 3900UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 230.043

$0.43470

63YXH220MEFCT810X23

63YXH220MEFCT810X23

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 305.670

$0.32715

B41231B4479M000

B41231B4479M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 47000UF 20% 16V SNAP

На залиха: 37.220

$2.95538

UUQ1V470MCL1GS

UUQ1V470MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD

На залиха: 228.853

$0.43696

LNR1K683MSE

LNR1K683MSE

Nichicon

CAP ALUM 68000UF 20% 80V SCREW

На залиха: 1.849

$75.70000

UTS1E330MDD1TE

UTS1E330MDD1TE

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 463.714

$0.21565

ALS80P123NS400

ALS80P123NS400

KEMET

CAP ALUM 12000UF 20% 400V SCREW

На залиха: 1.557

$89.91438

B43511C5477M80

B43511C5477M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP

На залиха: 6.128

$17.94924

UPS2A2R2MDD

UPS2A2R2MDD

Nichicon

CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 1.558.360

$0.06417

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв