ALS81A754QP025

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS81A754QP025
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 750000UF 20% 25V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$62.56875
Листови со податоци онлајн
ALS81A754QP025 PDF
 • серија:ALS81
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:750000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):6mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:9000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:32.8 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:33.6 A @ 10 kHz
 • импеданса:8 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.543" Dia (90.00mm)
 • висина - седење (макс):5.827" (148.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
180MXC470MEFCSN20X40

180MXC470MEFCSN20X40

Rubycon

CAP ALUM 470UF 20% 180V SNAP

На залиха: 48.689

$2.25920

ALS80G163NF200

ALS80G163NF200

KEMET

CAP ALUM 16000UF 20% 200V SCREW

На залиха: 2.513

$47.74896

EKMQ401VSN391MQ50S

EKMQ401VSN391MQ50S

United Chemi-Con

CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP

На залиха: 24.193

$4.96000

860010673012

860010673012

Würth Elektronik Midcom

CAP 47 UF 20% 50 V

На залиха: 714.285

$0.14000

URZ0J220MDD1TA

URZ0J220MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 1.233.654

$0.08106

LGY1K272MELB30

LGY1K272MELB30

Nichicon

CAP ALUM 2700UF 20% 80V SNAP

На залиха: 38.575

$2.85155

UPJ0J221MED1TD

UPJ0J221MED1TD

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 256.410

$0.39000

EDK106M063S9GAA

EDK106M063S9GAA

KEMET

CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD

На залиха: 1.303.271

$0.07673

EEV-TG1J100P

EEV-TG1J100P

Panasonic

CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD

На залиха: 370.370

$0.27000

EEE-FK1E220AR

EEE-FK1E220AR

Panasonic

CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD

На залиха: 192.307

$0.52000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв