100USG3900MEFCSN35X35

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
100USG3900MEFCSN35X35
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 3900UF 20% 100V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
97
Единечната цена
$5.86000
Листови со податоци онлајн
100USG3900MEFCSN35X35 PDF
 • серија:USG
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3900 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:100 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:4.6 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:5.29 A @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.378" Dia (35.00mm)
 • висина - седење (макс):1.457" (37.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UHW1E392MHD

UHW1E392MHD

Nichicon

CAP ALUM 3900UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 41.198

$2.67000

MAL229967102E3

MAL229967102E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 1000UF 20% 450V SNAP

На залиха: 3.100

$38.70000

LGN2P471MELY45

LGN2P471MELY45

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 220V SNAP

На залиха: 34.383

$3.49000

UWD1H220MCL1GS

UWD1H220MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD

На залиха: 135.135

$0.74000

B43541E2277M000

B43541E2277M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP

На залиха: 58.763

$1.87192

381LR681M250K032

381LR681M250K032

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP

На залиха: 25.641

$4.68000

AVE477M06F24T-F

AVE477M06F24T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 470UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 487.139

$0.20528

UVP1V4R7MDD1TD

UVP1V4R7MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 256.410

$0.39000

B41505A5688M007

B41505A5688M007

TDK EPCOS

CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP

На залиха: 55.152

$1.99448

25WXA330MEFC10X9

25WXA330MEFC10X9

Rubycon

CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 166.666

$0.60000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв