B43504C5157M67

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43504C5157M67
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$5.34442
Листови со податоци онлајн
B43504C5157M67 PDF
 • серија:B43504
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:150 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:450 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):900mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:920 mA @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:1.07 Ohms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.378" Dia (35.00mm)
 • висина - седење (макс):1.063" (27.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
EET-HC2W391DF

EET-HC2W391DF

Panasonic

CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP

На залиха: 10.377

$10.60000

EEU-FS1C122L

EEU-FS1C122L

Panasonic

CAP ALUM 1200UF 20% 16V T/H

На залиха: 123.456

$0.81000

ALC80D471EF500

ALC80D471EF500

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 105C 470UF 500V

На залиха: 15.866

$9.45364

LNR1H473MSE

LNR1H473MSE

Nichicon

CAP ALUM 47000UF 20% 50V SCREW

На залиха: 3.390

$35.39000

EGXF401ELL300MJ40S

EGXF401ELL300MJ40S

United Chemi-Con

CAP ALUM 30UF 20% 400V RADIAL TH

На залиха: 44.534

$2.47000

ALS80A183QP250

ALS80A183QP250

KEMET

CAP ALUM 18000UF 20% 250V SCREW

На залиха: 1.862

$69.80208

LNT1C474MSE

LNT1C474MSE

Nichicon

CAP ALUM 470000UF 20% 16V SCREW

На залиха: 1.050

$104.67000

EKXJ221ELL151MK35S

EKXJ221ELL151MK35S

United Chemi-Con

CAP ALUM 150UF 20% 220V RADIAL

На залиха: 110.973

$0.90112

10ZLJ4700MG412.5X30

10ZLJ4700MG412.5X30

Rubycon

CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 124.848

$0.80097

672D157F015CG4D

672D157F015CG4D

Vishay / Sprague

CAP ALUM 150UF 15V RADIAL

На залиха: 39.728

$3.02047

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв