ESK225M100AC3FA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ESK225M100AC3FA
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
8000
Единечната цена
$0.20000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ESK
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2.2 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:100 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:30 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:45 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.079" (2.00mm)
 • големина / димензија:0.197" Dia (5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.492" (12.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
EKXL451ELL330MK25S

EKXL451ELL330MK25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL TH

На залиха: 67.073

$1.64000

B41580A7689M000

B41580A7689M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 68000UF 20% 40V SCREW

На залиха: 3.406

$35.23000

UPS2E010MED

UPS2E010MED

Nichicon

CAP ALUM 1UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 270.270

$0.37000

EEU-FS2A390B

EEU-FS2A390B

Panasonic

CAP ALUM 39UF 20% 100V THRU HOLE

На залиха: 136.986

$0.73000

ALS71P912NP400

ALS71P912NP400

KEMET

CAP ALUM 9100UF 20% 400V SCREW

На залиха: 2.233

$58.21271

EMHK350ADA101MF80G

EMHK350ADA101MF80G

United Chemi-Con

CAP POLY 100UF 20% 35V SMD

На залиха: 117.647

$0.85000

UWT0G221MCR6GS

UWT0G221MCR6GS

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 4V SMD

На залиха: 805.152

$0.12420

MAL205674223E3

MAL205674223E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 22000UF 20% 10V SNAP

На залиха: 20.986

$6.19448

10SGV330M8X10.5

10SGV330M8X10.5

Rubycon

CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD

На залиха: 140.845

$0.71000

188LMB200M2EG

188LMB200M2EG

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP

На залиха: 24.829

$4.83288

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв