LLS2G471MELB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
LLS2G471MELB
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$5.71000
Листови со податоци онлајн
LLS2G471MELB PDF
 • серија:LLS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-25°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:2.51 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:3.5893 A @ 50 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):1.772" (45.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UHD1C102MPD

UHD1C102MPD

Nichicon

CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 153.846

$0.65000

SK102M035ST

SK102M035ST

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 21.241

$6.12000

SLP121M450E1P3

SLP121M450E1P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP

На залиха: 49.201

$2.23571

NEV10M63BA

NEV10M63BA

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 769.230

$0.13000

B43508A9337M62

B43508A9337M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP

На залиха: 25.764

$5.04562

ALC70E182KP550

ALC70E182KP550

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 85C 1800UF 550V

На залиха: 3.309

$36.26438

AFK476M16D16T-F

AFK476M16D16T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD

На залиха: 138.888

$0.72000

CGS123U040V2C

CGS123U040V2C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 12000UF 40V SCREW

На залиха: 3.477

$34.50405

UVZ2A100MED1TA

UVZ2A100MED1TA

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 303.030

$0.33000

100PX33MEFC8X11.5

100PX33MEFC8X11.5

Rubycon

CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 779.362

$0.12831

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв