ELXV630EC5471ML25S

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ELXV630EC5471ML25S
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.96382
Листови со податоци онлајн
ELXV630EC5471ML25S PDF
 • серија:LXV
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:740 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.48 A @ 100 kHz
 • импеданса:55 mOhms
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.630" Dia (16.00mm)
 • висина - седење (макс):1.043" (26.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UPM1A271MED1TD

UPM1A271MED1TD

Nichicon

CAP ALUM 270UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 277.777

$0.36000

RXW471M1HBK-1320S

RXW471M1HBK-1320S

SURGE

CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 109.890

$0.91000

UUQ1V221MCL1GS

UUQ1V221MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD

На залиха: 204.390

$0.48926

ALF40G272EL200

ALF40G272EL200

KEMET

CAP ALU 2700UF 20% 200V PRESSFIT

На залиха: 9.622

$11.43181

106AXZ025M

106AXZ025M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD

На залиха: 1.587.301

$0.06300

ECO-S2AP182BA

ECO-S2AP182BA

Panasonic

CAP ALUM 1800UF 20% 100V SNAP

На залиха: 33.613

$3.57000

USR1HR33MDD

USR1HR33MDD

Nichicon

CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 1.835.872

$0.05447

UPM1A331MPD1TA

UPM1A331MPD1TA

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 719.838

$0.13892

MAL213654681E3

MAL213654681E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 186.521

$0.53613

UVP1V470MPD1TA

UVP1V470MPD1TA

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 709.471

$0.14095

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв