ELXZ630ELL122ML40S

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ELXZ630ELL122ML40S
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 1200UF 20% 63V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
587
Единечната цена
$2.90000
Листови со податоци онлајн
ELXZ630ELL122ML40S PDF
 • серија:LXZ
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1200 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:8000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.71 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:2.85 A @ 100 kHz
 • импеданса:30 mOhms
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.630" Dia (16.00mm)
 • висина - седење (макс):1.634" (41.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
LGG2P681MELB25

LGG2P681MELB25

Nichicon

CAP ALUM 680UF 20% 220V SNAP

На залиха: 23.809

$5.46000

ALS71U564NT040

ALS71U564NT040

KEMET

CAP ALUM 560000UF 20% 40V SCREW

На залиха: 1.753

$79.83542

LGX2H221MELB45

LGX2H221MELB45

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 500V SNAP

На залиха: 15.677

$8.93000

B43508B5477M000

B43508B5477M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP

На залиха: 5.583

$19.70000

EKMG350ETD101MF11D

EKMG350ETD101MF11D

United Chemi-Con

CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 192.307

$0.52000

B43508F2397M80

B43508F2397M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP

На залиха: 36.700

$3.26969

B41231B3569M

B41231B3569M

TDK EPCOS

CAP ALUM 56000UF 20% 10V SNAP

На залиха: 36.938

$2.97792

UKL2A4R7MDD1TA

UKL2A4R7MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 834.306

$0.11986

672D477H015DT5J

672D477H015DT5J

Vishay / Sprague

CAP ALUM 470UF 15V RADIAL

На залиха: 17.993

$7.78057

EEU-FM0J561BJ

EEU-FM0J561BJ

Panasonic

CAP ALUM 560UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 818.799

$0.12213

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв