UKL1C101MPDANA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UKL1C101MPDANA
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.54000
Листови со податоци онлајн
UKL1C101MPDANA PDF
 • серија:UKL
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:100 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:230 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:345 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.138" (3.50mm)
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.492" (12.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AFK226M2AF24T-F

AFK226M2AF24T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD

На залиха: 85.937

$1.28000

UPJ2D470MHD1TN

UPJ2D470MHD1TN

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 76.923

$1.43000

UBW1E471MPD

UBW1E471MPD

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 59.782

$1.84000

ALS71C134NJ063

ALS71C134NJ063

KEMET

CAP ALUM 130000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 2.988

$40.16042

MAL215097815E3

MAL215097815E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 220UF 20% 63V SMD

На залиха: 92.328

$1.19140

SLP391M400H5P3

SLP391M400H5P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP

На залиха: 26.852

$4.46880

B41888C4108M000

B41888C4108M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 324.643

$0.30803

EEE-FP1E101AP

EEE-FP1E101AP

Panasonic

CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD

На залиха: 135.135

$0.74000

MAL202146682E3

MAL202146682E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP

На залиха: 31.054

$3.86418

AVE476M06C12T-F

AVE476M06C12T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 1.050.199

$0.09522

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв