ALS71H184KF025

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS71H184KF025
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 180000UF 20% 25V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$19.05969
Листови со податоци онлајн
ALS71H184KF025 PDF
 • серија:ALS71
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:180000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):13mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:18000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:20.3 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:21.4 A @ 10 kHz
 • импеданса:13 mOhms
 • проред на олово:0.874" (22.20mm)
 • големина / димензија:2.008" Dia (51.00mm)
 • висина - седење (макс):4.213" (107.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
B43540A2108M7

B43540A2108M7

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP

На залиха: 35.020

$3.42658

16JGV10M4X6.1

16JGV10M4X6.1

Rubycon

CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD

На залиха: 862.663

$0.11592

NEH100M63-10

NEH100M63-10

NTE Electronics, Inc.

CAP-100UF 63V AXIAL

На залиха: 24.793

$4.84000

UMW1HR47MDD

UMW1HR47MDD

Nichicon

CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 1.150.218

$0.08694

UVZ1H222MHD

UVZ1H222MHD

Nichicon

CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 51.886

$2.12000

B43501B5277M82

B43501B5277M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP

На залиха: 23.335

$5.57096

EKXG401ELL680MM25S

EKXG401ELL680MM25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 30.848

$3.89000

UPM1V681MHD6TN

UPM1V681MHD6TN

Nichicon

CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 72.368

$1.52000

381LX820M350H012

381LX820M350H012

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 82UF 20% 350V SNAP

На залиха: 71.951

$1.52880

336SML010M

336SML010M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD

На залиха: 1.514.921

$0.06601

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв