35YXG1200MEFC16X20

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
35YXG1200MEFC16X20
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.61720
Листови со податоци онлајн
35YXG1200MEFC16X20 PDF
 • серија:YXG
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1200 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:35 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:6000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.518 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:2.53 A @ 100 kHz
 • импеданса:27 mOhms
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.630" Dia (16.00mm)
 • висина - седење (макс):0.866" (22.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
B43254B4567M

B43254B4567M

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 350V SNAP

На залиха: 19.072

$6.81608

30D107M100EF2A

30D107M100EF2A

Vishay / Sprague

CAP ALUM 100UF 20% 100V AXIAL

На залиха: 42.512

$2.58750

ALC80A361CF400

ALC80A361CF400

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 105C 360UF 400V

На залиха: 23.731

$5.47797

EMVE630ARA221MKE0S

EMVE630ARA221MKE0S

United Chemi-Con

CAP ALUM 220UF 20% 63V SMD

На залиха: 51.643

$2.13000

UWF1A220MCL1GB

UWF1A220MCL1GB

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD

На залиха: 250.000

$0.40000

USV0J101MFD1TE

USV0J101MFD1TE

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 697.107

$0.14345

ELXZ350ELL182MM20S

ELXZ350ELL182MM20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 86.266

$1.27512

B43601A9567M67

B43601A9567M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP

На залиха: 19.558

$7.15803

381LX152M160A022

381LX152M160A022

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1500UF 20% 160V SNAP

На залиха: 24.975

$4.80480

UPJ1V330MED

UPJ1V330MED

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 263.157

$0.38000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв