B43508B9567M62

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43508B9567M62
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$10.46763
Листови со податоци онлајн
B43508B9567M62 PDF
 • серија:B43508
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:560 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):220mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.83 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:310 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.378" Dia (35.00mm)
 • висина - седење (макс):1.661" (42.20mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
B43252B9157M

B43252B9157M

TDK EPCOS

CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP

На залиха: 53.387

$2.06040

ALS80U912NW400

ALS80U912NW400

KEMET

CAP ALUM 9100UF 20% 400V SCREW

На залиха: 1.961

$71.36417

860080474009

860080474009

Würth Elektronik Midcom

CAP ALUM 180UF 20% 25V THRU HOLE

На залиха: 384.615

$0.26000

CGS913U016V4C

CGS913U016V4C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 91000UF 16V SCREW

На залиха: 3.174

$37.80000

UML0J470MDD

UML0J470MDD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 506.431

$0.19746

25YXG330MEFCT810X12.5

25YXG330MEFCT810X12.5

Rubycon

CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 192.307

$0.52000

THA402M040AC1C

THA402M040AC1C

Cornell Dubilier Electronics

THINPACK CAP ALUM 4000 40V

На залиха: 6.306

$17.44167

UFG1HR33MDM1TD

UFG1HR33MDM1TD

Nichicon

CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 312.500

$0.32000

ALS71H134NF063

ALS71H134NF063

KEMET

CAP ALUM 130000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 3.055

$39.27000

ELXY160ELL562ML40S

ELXY160ELL562ML40S

United Chemi-Con

CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 58.848

$1.86920

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв