350BXC68MEFCGC18X25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
350BXC68MEFCGC18X25
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 68UF 20% 350V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.63470
Листови со податоци онлајн
350BXC68MEFCGC18X25 PDF
 • серија:BXC
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:68 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:350 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:12000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:588 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.47 A @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.709" Dia (18.00mm)
 • висина - седење (макс):1.063" (27.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
URZ1V330MDD1TA

URZ1V330MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 865.725

$0.11551

UHE1J181MPD

UHE1J181MPD

Nichicon

CAP ALUM 180UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 129.870

$0.77000

B43505A9227M60

B43505A9227M60

TDK EPCOS

CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP

На залиха: 26.653

$4.50219

ALS81C474NJ025

ALS81C474NJ025

KEMET

CAP ALUM 470000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 2.705

$44.34854

UUD1H3R3MCL1GS

UUD1H3R3MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD

На залиха: 217.391

$0.46000

UWG0J221MCL1GS

UWG0J221MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 158.730

$0.63000

MAL214631331E3

MAL214631331E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 127.970

$0.78143

UVZ2C3R3MED

UVZ2C3R3MED

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 312.500

$0.32000

LNX2G152MSEF

LNX2G152MSEF

Nichicon

CAP ALUM 1500UF 20% 400V SCREW

На залиха: 3.061

$39.20000

B43254B9187M

B43254B9187M

TDK EPCOS

CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP

На залиха: 40.651

$2.70592

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв