EEE-FK1V330AP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEE-FK1V330AP
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
733
Единечната цена
$0.49000
Листови со податоци онлајн
EEE-FK1V330AP PDF
 • серија:FK
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:35 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, High Temperature Reflow
 • бранување струја @ ниска фреквенција:156 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:240 mA @ 100 kHz
 • импеданса:360 mOhms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.240" (6.10mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
B43640A5277M000

B43640A5277M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP

На залиха: 34.712

$3.45700

B43501E187M60

B43501E187M60

TDK EPCOS

CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP

На залиха: 30.682

$3.91100

UPS0J220MDD

UPS0J220MDD

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 1.558.360

$0.06417

EEU-FP1E681B

EEU-FP1E681B

Panasonic

CAP ALUM 680UF 20% 25V THRUHOLE

На залиха: 110.000

$1.00000

EKMG250ELL471MJC5S

EKMG250ELL471MJC5S

United Chemi-Con

CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 131.578

$0.76000

UPM1J820MPD1TA

UPM1J820MPD1TA

Nichicon

CAP ALUM 82UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 503.956

$0.19843

EKZH350ELL102MK20S

EKZH350ELL102MK20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 56.122

$1.96000

EMZE350ADA220ME73G

EMZE350ADA220ME73G

United Chemi-Con

CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD

На залиха: 632.111

$0.15820

UCS2D100MPD1TD

UCS2D100MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 151.515

$0.66000

DCM413U050DC2B

DCM413U050DC2B

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 41000UF 50V SCREW

На залиха: 3.131

$38.31980

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв