ALS70U513NF100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS70U513NF100
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 51000UF 20% 100V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$41.78333
Листови со податоци онлајн
ALS70U513NF100 PDF
 • серија:ALS70
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:51000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:100 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):12mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:20000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:25.7 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:27.9 A @ 10 kHz
 • импеданса:12 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.031" Dia (77.00mm)
 • висина - седење (макс):4.213" (107.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UCD1V151MNL1GS

UCD1V151MNL1GS

Nichicon

CAP ALUM 150UF 20% 35V SMD

На залиха: 153.846

$0.65000

UPJ0J182MPD

UPJ0J182MPD

Nichicon

CAP ALUM 1800UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 123.456

$0.81000

EEU-FC1V180

EEU-FC1V180

Panasonic

CAP ALUM 18UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 312.500

$0.32000

EKMQ401VSN151MP30S

EKMQ401VSN151MP30S

United Chemi-Con

CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP

На залиха: 28.169

$4.26000

860020480023

860020480023

Würth Elektronik Midcom

CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 80.882

$1.36000

ALS81P303NS200

ALS81P303NS200

KEMET

CAP ALUM 30000UF 20% 200V SCREW

На залиха: 1.911

$73.25354

601D177G050GE2

601D177G050GE2

Vishay / Sprague

CAP ALUM 170UF 50V AXIAL

На залиха: 4.597

$23.92640

EDH227M6R3A9HAA

EDH227M6R3A9HAA

KEMET

CAP ALUM 220UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 1.163.737

$0.08593

16YXG220MEFC8X11.5

16YXG220MEFC8X11.5

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 807.819

$0.12379

B41231B5688M000

B41231B5688M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP

На залиха: 118.743

$0.84215

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв