B43540A5337M60

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43540A5337M60
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$6.07478
Листови со податоци онлајн
B43540A5337M60 PDF
 • серија:B43540
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:330 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:450 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):290mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:10000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:2.49 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:410 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):2.047" (52.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
160USC2200MEFCSN35X40

160USC2200MEFCSN35X40

Rubycon

CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP

На залиха: 24.902

$5.22040

865080545011

865080545011

Würth Elektronik Midcom

CAP 68 UF 20% 35 V

На залиха: 312.500

$0.32000

EEU-FM1H102B

EEU-FM1H102B

Panasonic

CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 72.368

$1.52000

381LX153M016J032

381LX153M016J032

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 15000UF 20% 16V SNAP

На залиха: 28.037

$4.28000

B43540B2397M80

B43540B2397M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP

На залиха: 40.558

$2.71216

35ML150MEFCT78X9

35ML150MEFCT78X9

Rubycon

CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 728.650

$0.13724

25NSEV22M6.3X5.5

25NSEV22M6.3X5.5

Rubycon

CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD

На залиха: 655.694

$0.15251

MAL212029101E3

MAL212029101E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 100UF 20% 100V AXIAL

На залиха: 24.436

$5.32000

50ZL150MEFC10X12.5

50ZL150MEFC10X12.5

Rubycon

CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 169.491

$0.59000

EKMG101ELL330MJC5S

EKMG101ELL330MJC5S

United Chemi-Con

CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 432.619

$0.23115

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв