UPM1K120MED1TD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UPM1K120MED1TD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 12UF 20% 80V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.11551
Листови со податоци онлајн
UPM1K120MED1TD PDF
 • серија:UPM
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:12 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:80 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:48 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:1.4 Ohms
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.492" (12.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UPW1A472MHD1TN

UPW1A472MHD1TN

Nichicon

CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 67.073

$1.64000

ECE-A1EN3R3U

ECE-A1EN3R3U

Panasonic

CAP ALUM 3.3UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 303.030

$0.33000

UPV1V470MGD1TD

UPV1V470MGD1TD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 185.185

$0.54000

B43508A2188M

B43508A2188M

TDK EPCOS

CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP

На залиха: 19.314

$6.73066

PEH200PD4470MU2

PEH200PD4470MU2

KEMET

4700UFV 3V

На залиха: 3.959

$30.31000

EKY-101ELL221ML20S

EKY-101ELL221ML20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 114.945

$0.86998

ALS80C512LM350

ALS80C512LM350

KEMET

CAP ALUM 5100UF 20% 350V SCREW

На залиха: 3.127

$38.36958

EKMH500VSN562MQ40T

EKMH500VSN562MQ40T

United Chemi-Con

CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP

На залиха: 29.702

$4.04000

517D477M100EN6AE3

517D477M100EN6AE3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 64.963

$1.69326

EEU-HD1E562

EEU-HD1E562

Panasonic

CAP ALUM 5600UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 38.062

$2.89000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв