THA132M060AA1C

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
THA132M060AA1C
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
THINPACK CAP ALUM 1300 60V
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$15.95550
Листови со податоци онлајн
THA132M060AA1C PDF
 • серија:THA
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1300 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:60 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):120mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-55°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.7 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:2.04 A @ 20 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.433" L x 0.953" W (36.40mm x 24.20mm)
 • висина - седење (макс):0.335" (8.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:FlatPack
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SLP182M180H4P3

SLP182M180H4P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1800UF 20% 180V SNAP

На залиха: 29.975

$4.00330

381LX391M200H022

381LX391M200H022

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP

На залиха: 34.285

$3.50000

UVK1HR33MDD1TD

UVK1HR33MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 370.370

$0.27000

E37X351CPN272MD92M

E37X351CPN272MD92M

United Chemi-Con

CAP ALUM 2700UF 20% 350V SCREW

На залиха: 3.011

$39.84100

EKZE630ELL391MK25S

EKZE630ELL391MK25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 61.452

$1.79000

B43501A5477M62

B43501A5477M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP

На залиха: 8.379

$13.12779

UVZ0J153MHD

UVZ0J153MHD

Nichicon

CAP ALUM 15000UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 54.187

$2.03000

MLS103M020EA1C

MLS103M020EA1C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 10000UF 20% 20V FLATPCK

На залиха: 561

$196.02100

EDK335M035A9BAA

EDK335M035A9BAA

KEMET

CAP ALUM 3.3UF 20% 35V SMD

На залиха: 1.524.157

$0.06561

RJA331M1EBK-0811S

RJA331M1EBK-0811S

SURGE

CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 454.545

$0.22000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв