EEU-FR0J222B

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEU-FR0J222B
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
14
Единечната цена
$0.88000
Листови со податоци онлајн
EEU-FR0J222B PDF
 • серија:FR
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2200 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:6.3 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:10000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.744 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:2.18 A @ 100 kHz
 • импеданса:20 mOhms
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.866" (22.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
DCM472U075AH2B

DCM472U075AH2B

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 4700UF 75V SCREW

На залиха: 7.282

$15.10420

B43540A9567M67

B43540A9567M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP

На залиха: 16.965

$8.25221

MAL211814103E3

MAL211814103E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 10000UF 20% 10V AXIAL

На залиха: 21.737

$5.98034

EEV336M010A9DAA

EEV336M010A9DAA

KEMET

CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD

На залиха: 1.240.848

$0.08059

EEU-FR0J682L

EEU-FR0J682L

Panasonic

CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 63.953

$1.72000

UPJ2A390MPD1TA

UPJ2A390MPD1TA

Nichicon

CAP ALUM 39UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 714.132

$0.14003

250BXC22MEFC10X20

250BXC22MEFC10X20

Rubycon

CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 109.890

$0.91000

EEE-FP1V221AV

EEE-FP1V221AV

Panasonic

CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD

На залиха: 85.937

$1.28000

UVY1H2R2MDD

UVY1H2R2MDD

Nichicon

CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 370.370

$0.27000

B41505A3159M2

B41505A3159M2

TDK EPCOS

CAP ALUM 15000UF 20% 10V SNAP

На залиха: 58.739

$1.87267

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв