EPAG451ELL680MU40S

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EPAG451ELL680MU40S
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
378
Единечната цена
$3.52000
Листови со податоци онлајн
EPAG451ELL680MU40S PDF
 • серија:PAG
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:68 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:450 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:500 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:900 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.571" Dia (14.50mm)
 • висина - седење (макс):1.654" (42.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UUJ2C330MNQ1MS

UUJ2C330MNQ1MS

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 160V SMD

На залиха: 81.481

$1.35000

ALS81G123NT400

ALS81G123NT400

KEMET

CAP ALUM 12000UF 20% 400V SCREW

На залиха: 1.633

$85.68500

B43601B5127M62

B43601B5127M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP

На залиха: 39.338

$2.79623

B43634A9687M000

B43634A9687M000

TDK EPCOS

ALUM ELECT 400V 680UF SNAP-IN

На залиха: 21.650

$6.00444

LLS1V123MELA

LLS1V123MELA

Nichicon

CAP ALUM 12000UF 20% 35V SNAP

На залиха: 33.994

$3.53000

476CKS400MQV

476CKS400MQV

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 47UF 20% 400V THRU HOLE

На залиха: 154.123

$0.64883

ALC80E911DC200

ALC80E911DC200

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 105C 910UF 200V

На залиха: 25.510

$4.70400

476BPS035M

476BPS035M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 1.736.111

$0.05760

B43540A9187M62

B43540A9187M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP

На залиха: 39.373

$2.79373

LGM2W471MELC30

LGM2W471MELC30

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP

На залиха: 9.306

$11.82000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв