860040675009

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
860040675009
Производителот
Würth Elektronik Midcom
Опис
CAP 270 UF 20% 50 V
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
100
Единечната цена
$0.69000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:WCAP-ATUL
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:7000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.0125 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.35 A @ 100 kHz
 • импеданса:60 mOhms
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.846" (21.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
450WA2.2MEFC10X9

450WA2.2MEFC10X9

Rubycon

CAP ALUM 2.2UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 538.996

$0.18553

EEU-FR1E182B

EEU-FR1E182B

Panasonic

CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 85.937

$1.28000

B43509C2687M000

B43509C2687M000

TDK EPCOS

ALUM ELECT 200V 680UF SNAP-IN

На залиха: 44.115

$2.49344

EEE-FK0J221AL

EEE-FK0J221AL

Panasonic

CAP ALUM 220UF 6.3V 20% SMD

На залиха: 196.078

$0.51000

ELXM251VSN181MP25S

ELXM251VSN181MP25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 180UF 20% 250V SNAP

На залиха: 40.811

$2.69535

EDH476M063A9MAA

EDH476M063A9MAA

KEMET

CAP ALUM SMD 105C 47UF 63VDC

На залиха: 156.250

$0.64000

ALC70C103DD063

ALC70C103DD063

KEMET

CAP ALUM 10000UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 23.527

$5.52550

EKMZ451VSN221MP35S

EKMZ451VSN221MP35S

United Chemi-Con

CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP

На залиха: 24.065

$4.98640

B43305B9337M82

B43305B9337M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP

На залиха: 26.125

$4.59323

B43305B9227M67

B43305B9227M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP

На залиха: 34.814

$3.44687

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв