URZ1C331MPD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
URZ1C331MPD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
1137
Единечната цена
$0.62000
Листови со податоци онлајн
URZ1C331MPD PDF
 • серија:URZ
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:330 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:240 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:360 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.413" (10.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UVZ1V682MRD

UVZ1V682MRD

Nichicon

CAP ALUM 6800UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 31.746

$3.78000

UVZ1A101MDD1TA

UVZ1A101MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 1.740.947

$0.05744

ALS81H564NP025

ALS81H564NP025

KEMET

CAP ALUM 560000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 2.597

$50.05729

860160274032

860160274032

Würth Elektronik Midcom

CAP 1200 UF 20% 10 V

На залиха: 169.491

$0.59000

EDK337M025S9PAA

EDK337M025S9PAA

KEMET

CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD

На залиха: 469.836

$0.21284

EEU-TA1E101B

EEU-TA1E101B

Panasonic

CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 367.457

$0.27214

ALC70F561DF450

ALC70F561DF450

KEMET

CAP ALUM 560UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 19.565

$6.64440

EMHS160ARA152MKE0S

EMHS160ARA152MKE0S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1500UF 20% 16V SMD

На залиха: 73.825

$1.49000

450BXC3.3MEFC10X16

450BXC3.3MEFC10X16

Rubycon

CAP ALUM RAD

На залиха: 388.198

$0.25760

UVR0J332MPD1TD

UVR0J332MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 161.290

$0.62000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв