380LX472M035H022

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
380LX472M035H022
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.46055
Листови со податоци онлајн
380LX472M035H022 PDF
 • серија:380LX
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4700 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:35 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):80mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:3.3 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:3.7 A @ 20 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.866" Dia (22.00mm)
 • висина - седење (макс):1.260" (32.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ALC10A181DC550

ALC10A181DC550

KEMET

CAP ALUM 180UF 20% 550V SNAP-IN

На залиха: 16.015

$8.74142

EEV476M050S9LAA

EEV476M050S9LAA

KEMET

CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD

На залиха: 835.980

$0.11962

156KXM063M

156KXM063M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 15UF 20% 63V THRU HOLE

На залиха: 2.470.355

$0.04048

LNR2D103MSE

LNR2D103MSE

Nichicon

CAP ALUM 10000UF 20% 200V SCREW

На залиха: 2.116

$61.43000

B43504A9826M67

B43504A9826M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP

На залиха: 50.390

$2.18295

B41858C5277M000

B41858C5277M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 270UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 613.986

$0.16287

EEU-FC0J123L

EEU-FC0J123L

Panasonic

CAP ALUM 12000UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 47.008

$2.34000

ALC70A221DE630

ALC70A221DE630

KEMET

CAP ALUM 220UF 20% 630V SNAP-IN

На залиха: 15.837

$8.84000

UCY2G680MHD9TN

UCY2G680MHD9TN

Nichicon

CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 36.923

$3.25000

MAL226055152E3

MAL226055152E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 1500UF 16V 2000H

На залиха: 59.082

$1.86180

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв