686BPA016M

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
686BPA016M
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 68UF 20% 16V AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.33117
Листови со податоци онлајн
686BPA016M PDF
 • серија:BPA
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:68 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):5.364Ohm @ 120Hz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Bi-Polar
 • оценки:-
 • апликации:Audio
 • бранување струја @ ниска фреквенција:155 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:243.35 mA @ 50 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.315" Dia x 0.630" L (8.00mm x 16.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ALS80A243QW250

ALS80A243QW250

KEMET

CAP ALUM 24000UF 20% 250V SCREW

На залиха: 1.602

$87.37479

EEE-HB1H6R8R

EEE-HB1H6R8R

Panasonic

CAP ALUM 6.8UF 20% 50V SMD

На залиха: 243.902

$0.41000

EEE-FN1H470XV

EEE-FN1H470XV

Panasonic

CAP ALUM 47UF 50VDC 20% SMD

На залиха: 104.761

$1.05000

B43634A9567M000

B43634A9567M000

TDK EPCOS

ALUM ELECT 400V 560UF SNAP-IN

На залиха: 25.275

$5.14328

B43601F2397M62

B43601F2397M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP

На залиха: 44.803

$2.45519

381LX680M250H202

381LX680M250H202

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 68UF 20% 250V SNAP

На залиха: 80.586

$1.36500

EKMH350VSN682MQ35T

EKMH350VSN682MQ35T

United Chemi-Con

CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP

На залиха: 39.855

$2.76000

ELBK250ELL592AL25S

ELBK250ELL592AL25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 5900UF 25V T/H

На залиха: 37.542

$2.93000

B41858C8107M000

B41858C8107M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 504.719

$0.19813

MAL219390105E3

MAL219390105E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 560UF 20% 500V SNAP

На залиха: 4.712

$23.34000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв