865060663014

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
865060663014
Производителот
Würth Elektronik Midcom
Опис
CAP 680 UF 20% 50 V
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
42
Единечната цена
$2.81000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:WCAP-ASLL
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:680 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.047 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.61 A @ 100 kHz
 • импеданса:73 mOhms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.630" Dia (16.00mm)
 • висина - седење (макс):0.669" (17.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.673" L x 0.673" W (17.10mm x 17.10mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MAL209334331E3

MAL209334331E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP

На залиха: 23.096

$5.62856

6.3ZLG2200MEFCT810X23

6.3ZLG2200MEFCT810X23

Rubycon

CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 325.626

$0.30710

ALS80C752NS500

ALS80C752NS500

KEMET

CAP ALUM 7500UF 20% 500V SCREW

На залиха: 1.526

$98.25958

B43508C2128M7

B43508C2128M7

TDK EPCOS

CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP

На залиха: 19.318

$6.72942

UPW1A820MDD6TE

UPW1A820MDD6TE

Nichicon

CAP ALUM 82UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 1.305.653

$0.07659

ALA8DE361DC450

ALA8DE361DC450

KEMET

CAP ALUM 360UF 20% 450V SNAP

На залиха: 21.970

$5.91695

UVY2V4R7MPD

UVY2V4R7MPD

Nichicon

CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL

На залиха: 188.679

$0.53000

SK470M100ST

SK470M100ST

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 263.504

$0.37950

MLP131M420EK1D

MLP131M420EK1D

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 130UF 20% 420V FLATPACK

На залиха: 1.094

$100.50400

16PX100MEFC5X11

16PX100MEFC5X11

Rubycon

CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 370.370

$0.27000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв