LGU1K821MELZ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
LGU1K821MELZ
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 820UF 20% 80V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
69
Единечната цена
$2.87000
Листови со податоци онлајн
LGU1K821MELZ PDF
 • серија:LGU
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:820 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:80 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.11 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.2765 A @ 50 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.866" Dia (22.00mm)
 • висина - седење (макс):1.063" (27.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
EEE-FN0J470R

EEE-FN0J470R

Panasonic

CAP ALUM 47UF 6.3VDC 20% SMD

На залиха: 270.270

$0.37000

ELXS421VSN331MQ50S

ELXS421VSN331MQ50S

United Chemi-Con

CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP

На залиха: 18.663

$6.96530

EKY-500ETD560MF11D

EKY-500ETD560MF11D

United Chemi-Con

CAP ALUM 56UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 878.348

$0.11385

B43640B2687M000

B43640B2687M000

TDK EPCOS

ALUMINIUM ELECTROLYTIC SNAP-IN 2

На залиха: 37.396

$2.94146

500D335M350DD2A

500D335M350DD2A

Vishay / Sprague

CAP ALUM 3.3UF 20% 350V AXIAL

На залиха: 50.069

$2.19696

MLP193M7R5EK0C

MLP193M7R5EK0C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 19000UF 20% 7.5V FLTPCK

На залиха: 1.624

$92.35600

MAL216055221E3

MAL216055221E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 158.448

$0.63112

EEE-FC1E6R8R

EEE-FC1E6R8R

Panasonic

CAP ALUM 6.8UF 20% 25V SMD

На залиха: 294.117

$0.34000

MAL214699807E3

MAL214699807E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 150UF 20% 63V SMD

На залиха: 70.570

$1.55872

ECE-A1HKG1R5

ECE-A1HKG1R5

Panasonic

CAP ALUM 1.5UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 333.333

$0.30000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв