B43540A9127M80

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43540A9127M80
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.56330
Листови со податоци онлајн
B43540A9127M80 PDF
 • серија:B43540
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:120 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):510mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:10000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.19 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:600 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.984" Dia (25.00mm)
 • висина - седење (макс):1.268" (32.20mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
50RX50330MEFCG412.5X25

50RX50330MEFCG412.5X25

Rubycon

CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 106.997

$0.93460

RXK331M1HBK-1030S

RXK331M1HBK-1030S

SURGE

CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 120.481

$0.83000

ESMQ251VSN152MA40S

ESMQ251VSN152MA40S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP

На залиха: 23.809

$5.46000

UVR1A472MHD

UVR1A472MHD

Nichicon

CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 99.999

$1.10000

EKMQ500ELL680MF11D

EKMQ500ELL680MF11D

United Chemi-Con

CAP ALUM 68UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 684.181

$0.14616

UPT2W560MHD

UPT2W560MHD

Nichicon

CAP ALUM 56UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 36.912

$2.98000

UVK1C223MRD

UVK1C223MRD

Nichicon

CAP ALUM 22000UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 28.503

$4.21000

EKXJ221ELL101MK25S

EKXJ221ELL101MK25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 100UF 20% 220V RADIAL

На залиха: 133.958

$0.74650

ALC70F912BD040

ALC70F912BD040

KEMET

CAP ALUM 9100UF 20% 40V RADIAL

На залиха: 32.911

$3.64611

UHE1C472MHD6TN

UHE1C472MHD6TN

Nichicon

CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 102.105

$1.07732

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв