ALC80D391DD400

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALC80D391DD400
Производителот
KEMET
Опис
SNAP-IN HIGH CV 105C 390UF 400V
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$6.05135
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ALC80
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:390 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):316mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:8000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:2.28 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:6.15 A @ 10 kHz
 • импеданса:163 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.378" Dia (35.00mm)
 • висина - седење (макс):1.654" (42.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
URZ1J100MDD

URZ1J100MDD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 263.157

$0.38000

450BXC47MEFC18X25

450BXC47MEFC18X25

Rubycon

CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 37.735

$3.18000

UCD1A151MCL1GS

UCD1A151MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD

На залиха: 192.307

$0.52000

LGUW6271MELB

LGUW6271MELB

Nichicon

CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP

На залиха: 22.968

$5.66000

25YXH220MEFC8X11.5

25YXH220MEFC8X11.5

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 217.391

$0.46000

ALF40C562FP200

ALF40C562FP200

KEMET

CAP ALU 5600UF 20% 200V PRESSFIT

На залиха: 5.014

$21.93767

AVEZ107M10D16T-F

AVEZ107M10D16T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD

На залиха: 791.953

$0.12627

478RZM016M

478RZM016M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 4700UF 20% 16V T/H

На залиха: 110.393

$0.90585

100SGV10M8X10.5

100SGV10M8X10.5

Rubycon

CAP ALUM 10UF 20% 100V SMD

На залиха: 136.986

$0.73000

EKMH350VSN682MR25S

EKMH350VSN682MR25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP

На залиха: 44.770

$2.45700

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв