ELXS451VSN181MQ35S

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ELXS451VSN181MQ35S
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$5.99000
Листови со податоци онлајн
ELXS451VSN181MQ35S PDF
 • серија:LXS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:180 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:450 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.06 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.5158 A @ 50 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.000" Dia (25.40mm)
 • висина - седење (макс):1.476" (37.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
25RX30470MT810X16

25RX30470MT810X16

Rubycon

CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 400.240

$0.24985

EKMM201VSN102MQ50S

EKMM201VSN102MQ50S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP

На залиха: 36.937

$3.24870

UVZ0J471MED1TD

UVZ0J471MED1TD

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 277.777

$0.36000

B43504A337M80

B43504A337M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP

На залиха: 21.018

$6.18503

EKYB6R3ELL222MJ20S

EKYB6R3ELL222MJ20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 105.263

$0.95000

URZ1A102MPD

URZ1A102MPD

Nichicon

CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 128.205

$0.78000

B43541A6686M000

B43541A6686M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 68UF 20% 500V SNAP

На залиха: 32.786

$3.66000

UCS2D100MPD

UCS2D100MPD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 158.730

$0.63000

CGS953U6R3R3C

CGS953U6R3R3C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 95000UF 6.3V SCREW

На залиха: 3.928

$27.99880

ALA7DC511DF500

ALA7DC511DF500

KEMET

ALU SNAP IN 510UF 500V

На залиха: 17.584

$7.96150

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв